一覧に戻る
adidas Adizero Takumi Sen 10
| ブランド | adidas |
|---|---|
| シリーズ | Adizero Takumi Sen |
| 世代 | 10 |
| カテゴリ | レーシング |
| 重量 | 200g |
| 重量メモ | 27.0cm from adidas Japan official press release. |
| ドロップ | 6mm |
| スタック高 | 33mm / 27mm |
| カーボン | なし |
| プレートメモ | Official adidas Japan press release states ENERGYRODS 2.0 made with glass fiber; carbon plate not stated. |
| 発売日 | 2023-12-01 |
| 発売地域 | 日本 |
| 発売種別 | 一般発売 |
| 定価 | JP: ¥22,000 税込 / US: $180 |
| 優先表示定価 | ¥22,000 |
| 用途 | レース, テンポ走 |
| 出典品質 | 公式プレス |
| 最終確認日 | 2026-05-20 |
| 発売日の出典 | 出典 |
| 出典URL | 出典 |
| Amazon | Amazon |
| 楽天 | 楽天 |
| リンクについて | Amazon/楽天リンクは検索結果へのリンクです。価格・在庫・サイズはリンク先で確認してください。 |
出典メモ
| 発売メモ | Adidas Japan official PR Times press release states ADIZERO EKIDEN COLLECTION, including ADIZERO TAKUMI SEN 10, would go on sale sequentially from 2023-12-01 in Japan. |
|---|---|
| 出典メモ | Adidas Japan official PR Times press release confirms JP release from 2023-12-01, ¥22,000 tax included, 200g at 27.0cm, 6mm drop, 33/27mm stack, and glass-fiber ENERGYRODS 2.0. Adidas global official press confirms global availability from 2024-01-01 and USD 180. |