一覧に戻る
ASICS GEL-KAYANO 31
| ブランド | ASICS |
|---|---|
| シリーズ | GEL-KAYANO |
| 世代 | 31 |
| カテゴリ | スタビリティ |
| 重量 | 305g |
| 重量メモ | Men's 305g from ASICS New Zealand official product page. |
| ドロップ | 10mm |
| スタック高 | 40mm / 30mm |
| カーボン | なし |
| プレートメモ | No carbon plate stated or known for this model. |
| 発売日 | 2024-06-01 |
| 発売地域 | グローバル |
| 発売種別 | 一般発売 |
| 定価 | JP: ¥20,900 税込 / US: $170 |
| 優先表示定価 | ¥20,900 |
| 用途 | デイリー, 安定性 |
| 出典品質 | 複数ソース |
| 最終確認日 | 2026-05-20 |
| 発売日の出典 | 出典 |
| 出典URL | 出典 |
| Amazon | Amazon |
| 楽天 | 楽天 |
| リンクについて | Amazon/楽天リンクは検索結果へのリンクです。価格・在庫・サイズはリンク先で確認してください。 |
出典メモ
| 発売メモ | ASICS global official press release states GEL-KAYANO 31 would be available globally from 2024-06-01. |
|---|---|
| 出典メモ | ASICS global official press release confirms global availability from 2024-06-01 and USD 170 MSRP. ASICS official IR material lists GEL-KAYANO 31 at 20,900 JPY. ASICS New Zealand official product page confirms men's 305g weight and 40/30mm stack height. |