一覧に戻る
Mizuno Wave Rebellion Pro 3
| ブランド | Mizuno |
|---|---|
| シリーズ | Wave Rebellion Pro |
| 世代 | 3 |
| カテゴリ | レーシング |
| 重量 | 224g |
| 重量メモ | Approx. 225g at 27.0cm from Mizuno Japan official product comparison table; U.S. page previously listed 7.9 oz size 9. |
| ドロップ | 4mm |
| スタック高 | 39.5mm / 35.5mm |
| カーボン | あり |
| プレートメモ | Official page states carbon fiber infused nylon MIZUNO WAVE plate |
| 発売日 | 2024-11-29 |
| 発売地域 | 日本 |
| 発売種別 | 店頭発売 |
| 定価 | JP: ¥29,700 税込 / US: $250 |
| 優先表示定価 | ¥29,700 |
| 用途 | レース |
| 出典品質 | 複数ソース |
| 最終確認日 | 2026-05-21 |
| 発売日の出典 | 出典 |
| 出典URL | 出典 |
| Amazon | Amazon |
| 楽天 | 楽天 |
| リンクについて | Amazon/楽天リンクは検索結果へのリンクです。価格・在庫・サイズはリンク先で確認してください。 |
出典メモ
| 発売メモ | Mizuno official PR Times release states Wave Rebellion Pro 3 launched at Mizuno running dealers nationwide on 2024-11-29. |
|---|---|
| 出典メモ | Mizuno official PR Times release confirms Wave Rebellion Pro 3 Japan launch on 2024-11-29. Mizuno Japan official product/comparison page confirms JP price ¥29,700 tax included, approx. 225g at 27.0cm, 39.5/35.5mm heel/forefoot stack, and carbon-fiber-reinforced Mizuno Wave plate. U.S. official product page retained as secondary regional MSRP context. |