一覧に戻る
On Cloudmonster 3 Hyper
| ブランド | On |
|---|---|
| シリーズ | Cloudmonster |
| 世代 | 3 |
| カテゴリ | スピードトレーナー |
| 重量 | 274g |
| 重量メモ | US M 8.5 from On official press release. |
| ドロップ | 6mm |
| スタック高 | 39.5mm / 33.5mm |
| カーボン | なし |
| プレートメモ | Official press release describes the Cloudmonster 3 Hyper as a plateless design. |
| 発売日 | 2026-03-19 |
| 発売地域 | グローバル |
| 発売種別 | 一般発売 |
| 定価 | US: $220 |
| 優先表示定価 | $220 |
| 用途 | ロング走, テンポ走 |
| 出典品質 | 公式プレス |
| 最終確認日 | 2026-05-20 |
| 発売日の出典 | 出典 |
| 出典URL | 出典 |
| Amazon | Amazon |
| 楽天 | 楽天 |
| リンクについて | Amazon/楽天リンクは検索結果へのリンクです。価格・在庫・サイズはリンク先で確認してください。 |
出典メモ
| 発売メモ | On official press release states Cloudmonster 3 Hyper global launch on 2026-03-19. |
|---|---|
| 出典メモ | On official press release confirms Cloudmonster 3 Hyper global launch 2026-03-19, 274g at US M 8.5, 216g at US W 7, 39.5/33.5mm stack, 6mm drop, plateless design, Helion HF hyper foam, and US price $220. Japanese launch date/MSRP were not confirmed in this pass. |