一覧に戻る
On Cloudultra 3
| ブランド | On |
|---|---|
| シリーズ | Cloudultra |
| 世代 | 3 |
| カテゴリ | トレイル |
| 重量 | 290g |
| 重量メモ | Men's sample weight from On Japan official product page |
| ドロップ | 6mm |
| スタック高 | 35mm / 29mm |
| カーボン | なし |
| プレートメモ | No carbon plate stated |
| 発売日 | 2025-07-03 |
| 発売地域 | グローバル |
| 発売種別 | 一般発売 |
| 定価 | JP: ¥27,500 税込 / US: $190 |
| 優先表示定価 | ¥27,500 |
| 用途 | トレイル |
| 出典品質 | 複数ソース |
| 最終確認日 | 2026-05-21 |
| 発売日の出典 | 出典 |
| 出典URL | 出典 |
| Amazon | Amazon |
| 楽天 | 楽天 |
| リンクについて | Amazon/楽天リンクは検索結果へのリンクです。価格・在庫・サイズはリンク先で確認してください。 |
出典メモ
| 発売メモ | On official Ultra Collection press release states Cloudultra 3 follows the Cloudultra Pro launch on 2025-07-03; On Japan official product page confirms current Japanese MSRP/spec context. |
|---|---|
| 出典メモ | On Japan official product page confirms JP price ¥27,500 tax included, 290g, 6mm drop, and trail-running positioning. On official Ultra Collection press release states Cloudultra 3 follows the 2025-06-19 Cloudultra Pro launch on 2025-07-03; endurance.biz coverage states the same date. |