一覧に戻る
Topo Athletic Cyclone 3
| ブランド | Topo Athletic |
|---|---|
| シリーズ | Cyclone |
| 世代 | 3 |
| カテゴリ | スピードトレーナー |
| 重量 | 196g |
| 重量メモ | M9 value from Topo Athletic Japan official product page. |
| ドロップ | 5mm |
| スタック高 | 28mm / 23mm |
| カーボン | なし |
| プレートメモ | No carbon plate stated |
| 発売日 | 2025-02-10 |
| 発売地域 | 日本 |
| 発売種別 | 一般発売 |
| 定価 | JP: ¥25,850 税込 / US: $155 |
| 優先表示定価 | ¥25,850 |
| 用途 | テンポ走, レース |
| 出典品質 | 複数ソース |
| 最終確認日 | 2026-05-21 |
| 発売日の出典 | 出典 |
| 出典URL | 出典 |
| Amazon | Amazon |
| 楽天 | 楽天 |
| リンクについて | Amazon/楽天リンクは検索結果へのリンクです。価格・在庫・サイズはリンク先で確認してください。 |
出典メモ
| 発売メモ | Running Street 365 Japan launch coverage published on 2025-02-10 describes CYCLONE 3 as part of Topo Athletic's 25SS latest models being released; official Topo Athletic Japan product page confirms current Japanese availability and MSRP. |
|---|---|
| 出典メモ | Topo Athletic Japan official product page confirms JP price ¥25,850 tax included, 196g M9 / 155g W7 weight, 5mm drop, 28/23mm stack, Pebax Powered midsole, recycled materials, and lightweight performance road positioning. Running Street 365 Japan launch coverage published on 2025-02-10 describes CYCLONE 3 as part of Topo Athletic's 25SS latest models being released, so the row uses that date as Japan launch coverage while keeping the official product page for specs/MSRP. |